во ,

10 Најсмешни Lego шеги на сите времиња

Денес имаме смартфони, лаптопи, конзоли… Ама ништо од тоа не може да се спореди со седењето на тепих и редењето на Lego коцки.

Можете да имате и 4 и 84 години, а оваа активност да ви биде забавна.

Во меѓувреме, уживајте во овие комични ситуации:

1. Син ми ме пронајде

2. Малините се одлични за афро фризури

3. Стратегии на војување

4. Кога ќе наполните 100 години повеќе нема играње за вас

5. Кај мојот доктор: „На скала од 1 до стапнување на Lego, колку те боли?“

6. „Вака спие син ми. Мислам дека е бесмртен.“

7. „Мојот цимер истури восок, а јас ја искористив шансата.“

8. Неговите нозе не пуштаат.

9. Никогаш нема да те пуштам…

10. Обиди се да ја фатиш и мојата темна страна…

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Редење лего коцки со Марко и Димитар (Ninjago)

10 Најомразени видеа на “Јутјуб” за сите времиња