во , ,

11 Докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“

Дали имате некој познаник или можеби вие сте вечниот баксуз, на кој секогаш му се случуваат најголемите глупости?

Не е воопшто лесно да се биде баксуз, но едно е сигурно – не сте сами, а овие луѓе се доказ за тоа.

11 луѓе кои очигледно не ги следи среќа:

Добрата вест – вратата е отворена. Лошата вест – не целосно.

„Девојка ми заборавила дека има пенкало во џебот.“

Ова е веројатно проблем на секоја девојка, но ретко која успева буквално во ова:

Кога се брзате да отворите подарок.

„Сакав само да ги исклучам слушалките од лап топ, но испадна полошо од што замислував.“

Што мислиш?

-3 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Суеверија во кои сите веруваме, а не знаеме зошто

Двајца Стронгмен натпреварувачи “напикани” во мали авионски седишта го насмеаја светот