во ,

11 Илустрации кои покажуваат како светот се промени последно време, а ние тоа не го приметуваме

Можеби следниве фотки ќе ве направат носталгични и ќе ве освестат да сфатите колку е сè поразлично од порано, иако можеби не сте ги согледале толку детално промените.

Човекот и компјутерите

Брак

Извлекување пари

Популација

Сместување и домување


Што мислиш?

-1 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Фотографии што ќе ви го покачат нивото на адреналин до “даска”

Џејмс Корден со урнебесен пранк го насамари Бекам прикажувајќи му лажна статуа