во , , ,

12 Илустрации за тоа зошто постарата генерација никогаш нема да ја разбере „оваа чудна младина“

Секоја генерација ја карактеризира следната со една огромна фраза: „Ние не бевме такви“. Бумерите не се задоволни со милениумците, а тие, пак, веќе започнуваат песна за тоа како „модата сега е глупава“ и „пред тревата да биде позелена“, гледајќи со прекор кон генерацијата Z.

Технологијата стана многу покомпактна

Но, изобилството на самата оваа техника влијаеше на можноста да се решат проблемите без да се користи

Благодарение на Интернетот, сега секој си поставува дијагнози за себе…

Младите сега претпочитаат повеќе мобилни начини на транспорт. Ова заштедува пари и време и е исто така еколошки.

И услугите за достава на храна, наскоро целосно ќе ги лишат луѓето од кулинарски вештини.

На денешните млади им е потребно многу подолго време да го најдат своето место во животот отколку што тоа некогаш го правеа нивните родители.

И изобилството на полупроизводи на полиците на продавниците и желбата да заштедите време го намалуваат интересот за вкусна и здрава храна.

Машкиот изглед стана многу поважен во последните години

Купување на сопствен дом веќе не е приоритет

Младите не се замараат со домашни работи

Отсуството на партнер не се смета за нешто страшно

Но, без оглед колку се силни разликите меѓу генерациите, нешто секогаш останува исто.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Драстични трансформации кои ја прикажуваат скриената убавина во жените

7 Ситуации по кои ќе откриете дали е време за заеднички живот со партнерот