во , ,

12 Кул и практични работи што може да ги купите од автомат во Јапонија

Во Јапонија може да си купите печен ориз од автомат, па дури и само една банана.

Според едно истражување од 2018 во Јапонија има повеќе од 4 милиони автомати за продажба на разни работи.

Јапонците само 5 минути по напуштањето на домот веќе наидуваат на автомат каде што можат да купат од јајца до долна облека.

Најбизарните работи што може да ги купите од автомат во Јапонија:

Вашето лице на фигура

Печен ориз

Букет

Долна облека

Играчки во форма на микроорганизми

Статуи

Банани на парче

Милкшејк со вкус на палачинка

Храна направена од протеини од инсекти

Јајца

Месни производи

Супа од летечки риби

Капа за мачки

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Трпе поминал два дена со својата љубовница, а и рекол на сопругата дека е по риба…

21 Генијални начини на кои луѓето го спречуваат ширењето на корона вирусот