во ,

12 Најсмешни ретро вицови за полицајци

Што би бил животот без малку смеа? Без никаква навреда за лицата во сини униформи, кој се смее, зло не мисли.

 • На интервју за полицајци, комисијата го прашува еден од кандидатите:
 • Колку се два и два?
 • Дваесет и два.
 • Молам?! Колку се два и два?
 • Дваесет и два!
 • Ќе го примиме, упорен е.
 • Полицаецот: – Командире, стигна факсот.
 • Командирот: – Нека влезе.
 • Двајца џандари прават муабет:
 • Абе, слушна дека на Маркс има луѓе?
 • Ех што си глуп, како прво не се вика Маркс, туку Марс, а дека има луѓе, тоа е само хипотенуза.
 • Двајца полицајци на работа решаваат крстозбор:
 • Зеленчук со три букви?
 • Зелка!
 • Не ја собира.
 • Е па земи помала.
 • Зошто полицаец става мокра крпа на ѕидот?
 • – Лекарот му рекол да става облоги таму кај што се удрил.
 • Полицаец запрел возач и го прашува:
 • Што имате во багажникот?
 • Пола теле!
 • А живо ли е!?
 • Се тепаат двајца на улица. Доаѓа полицаец, ги смирува и им вели:
 • Податоци молам!
 • Горан Митревски.
 • Горан Петров.
 • Не ви е срам, двајца браќа и се тепате!
 • Полицаец застанува возач:
 • Знаете дека управувате со неисправно возило?
 • Не! Што не е во ред?
 • Нешто ви тече од камионот.
 • Ми тече дечко. Ова е цистерна за миење улици!
 • Зошто полицајци влегуваат во супер маркет со извадени пиштоли?
 • Затоа што на вратата пишува акција!
 • – Ало полиција!
 • – Да, повелете.
 • – Мојот комшија продава марихуана.
 • – Колку ја дава?
 • – 1000 денари пакетче.
 • – Не купувај од него, скапа е.
 • Полицаец запира плавуша за прекршок.
 • Полицаецот:
 • – И сега што правиме?
 • Плавушата:
 • 500 денари или да ги соблекувам гаќите?
 • Дај 500 денари, зошто гаќите може и да не ми се фатат.
 • Двајца полицајци се шетаат по еден мост.
 • – Знаеш дека вчера од овој мост се фрли една жена.
 • – Од депрeсија?
 • – Не, од некое прилепско село.

Што мислиш?

-4 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 прекрасни вистински приказни што ќе ве допрат право во срцето

Држ го ова кабелов, осеќаш нешто?