во , , ,

13 Илустрации кои докажуваат дека женските проблеми се многу поголеми отколку што мислите

Кога се зборува за женските проблеми, секогаш се користи голема доза на иронија и сарказам.

Но, колку и да ви изгледа смешно кога жените ќе кажат дека одбирањето чевли или пудра е тешко, реалноста е токму таква.

Овие илустрации ја прикажуваат болната страна на женските проблеми:

Неудобноста на новите чевли

Првиот час во теретана

Одбирањето на пудра која добро покрива

Едноставните работи знаат да се искомплицираат

Чувството дека станувате поцврсти доаѓа со уште неколку пропратни емоции

Произведувачите на облека забораваат дека жените носат градници

Селфи во огледало, во обид

Виткање на косата

Кога ќе облечете хулахопки под панталоните

Обидите да се ослободите од влакненцата на нозете

Тазе ставени долги нокти vs. после недела дена

Бонус непријатен момент:

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 знаци кои покажуваат дека стареете

12 непишани правила за кои сите ќе се сложиме дека треба да се претворат во закони