во , , ,

11 знаци кои покажуваат дека стареете

Во одреден момент од животот сфаќаме дека луѓето со коишто сме пораснале веќе се во нивните 30-ти, 40-ти, па дури и 50-ти години. Па, сега имате други причини да бидете среќни и тажни. Доколку сè уште немате одлучено дали сте млади или стари, следниве 11 илустрации ќе ви помогнат да сфатите. Сепак, важно е да знаете дека секоја возраст си има свои предности, а сè што ви е потребно е добра смисла за хумор.

1. Повеќе не ви се допаѓа модерната музика

2. И старите филмови ви изгледаат подобро од новите

3. Кога имате забава дома, вашите соседи не се ни свесни за тоа

4. А сред забавата ви се преспива и сакате да си одите дома

5. Вашата омилена музика е стара 20 години

6. Можете да се повредите и додека седите на стол

7. Кога ја гледате огромната куќа во „Сам дома“ (Home Alone), си помислувате колку ѝ е висока хипотеката

8. Луѓето што ги познавате почнуваат да имаат планирани деца

9. Самите одлучувате да чистите по дома, а понекогаш ја прескокнувате и работата за тоа

10. Сите ваши повреди се поради спиење во чудна положба

11. Имате омилен супермаркет

Се препознавте во некоја од илустрациите?

Што мислиш?

12 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кај ќе одиш на одмор годинава?

13 Илустрации кои докажуваат дека женските проблеми се многу поголеми отколку што мислите