во ,

14 Познати личности кои не се двоумат да објават слики без филтри и шминка


Според едно истражување, кога жените се фотографирани со шминка на лицето, тие изгледаат поздраво, посамоуверено и поуспешно од истите жени без шминка. Од една страна, резултатите од оваа студија докажуваат дека шминката помага во тоа како се претставуваме пред светот. Но, сепак, некои познати личности ги споделија своите фотографии без филтри и шминка и на тој начин покажаа дека можете да се чувствувате сигурни без дополнителни средства.

1. Џенифер Гарнер

2. Роб Лоу

3. Деми Мур

4. Ања Тејлор-Џој


5. Хејли Бибер

6 Салма Хајек

7. Кристен Бел

8. Рејчел Блум

9. Кики Палмер

10. Кели Кларксон

11. Ариел Винтер

12. Кејт Хадсон

13. Ева Лонгорија

14. Гал Гадот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 Неочекувани кадри кои денеска успеаја да не изненадат

Патува жена во автобус. Треба да купи билет, но не знае колку чини…