во , ,

14 Фото докази дека на жените од балканските земји не им се потребни мажи

Во некоја од следниве фотки веројатно ќе се препознаете себеси, вашата мајка, тетка, баба, сопруга или сосетка.

Овие ситуации се секојдневие во земјите во околината, па никому не му е чудно да види како жените прават машки работи, додека се жалат дека ништо не им помагаат.

Ситуации во кои жените може да се најдат само на просторите на словенските земји:

Следна Страница

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Запознајте го Салвадор, кученцето што личи на славниот сликар со свиткани мустаќи

10 слатки илустрации ја прикажуваат прекрасната врска меѓу сестрите