во

14 причини зошто Австралија го прави овој свет посебно место

Дали сакате да одите на место каде што има блескави инсекти, наместо снег на Божиќ, и птици кои имитираат кучиња, па дури и ги пеат вашите омилени песни?

Сѐ што ви треба е виза и авионски билет за Австралија!

УВ индекс на улиците


Користејќи ги таблите, можете да го определите најбезбедното време за да излезете надвор и да го одберете вистинското средство за заштита од сонце.

Грдо овошје и зеленчук

Во продавниците за храна во Австралија, можете да купите непривлечно овошје и зеленчук по пониска цена.

На овој начин, земјоделците може да го спречат уништувањето на храната што не изгледаат добро и да покажат дека грдите овошја и зеленчук се исто толку вкусни како и убавите.

Имаат метро но не го користат


Метрото во Австралија е доста ретко и може да се види само на површината. Јавниот превоз работи на систем базиран на време, што значи дека можете да го користите 2 часа или целиот ден (во зависност од билетот кој го имате).

Но, само 1 од 10 Австралијци користат автобус или метро – други возат велосипеди или пешачат.
Next Page

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што учев VS. Што имаше на тест

Еве зошто кучињата се посреќни