во , ,

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Истражувањата покажале дека доколку таткото е вклучен во учењето, образованието и активностите на децата, тоа покажува подобри резултати на училиште. Овие деца имаат подобри оценки, подобри се во спортот, покажуваат подобри вештини и се грижат за нивното здравје.

Но воопшто не е лесно да се биде татко и ова е задача што бара многу труд, креативност, а понекогаш и несмасност. Погледнете како се снаоѓаат татковците со чувањето на нивните деца.

1. Важно е да ги одредите вашите приоритети

2. Играње криенка во корпа за отпадоци не е најдобра идеја, зарем не?

3. Експериментирање со фризури

4. Како да го носите вашето дете

5. Кога сте гејмер, но мора да се грижите за вашето дете

6. „Еднаш ги испратив сопругот и ќерката по нова облека за неа…“

7. Најпрактичната примена на имагинацијата

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Татко на денот…

22 Фотографии каде рефлексијата отвара портал кон друг паралелен свет