во ,

22 Фотографии каде рефлексијата отвара портал кон друг паралелен свет

Денес креирањето ремек-дело кое е слика од паралелна реалност со помош на Фотошоп е лесно. Но да направите таква слика со помош на фотоапарат е сеуште тешка задача.

Еден од начините да го направите ова е да користите рефлексии играјќи си перспективата.

Одраз на тунел во очила за сонце.

Стаклото му даде на овој човек друго тело.

Овој одраз на воланот изгледа како планета на небото.

Одразот во оваа зграда прави да изгледа како лошо рендерирање.

Целата улица во една чаша.


Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

30 Смешни комикси во кои луѓето со мрачна смисла за хумор ќе уживаат