во ,

16 Животни на кои специфичните црти само го зголемуваат нивниот шарм

Се чини дека ниту една несовршеност во изгледот не може да им наштети на шармот на животните. Без разлика дали се работи за хетерохромија, недостаток на едно стапало или обратно, повеќе прсти отколку што треба, тие остануваат слатки суштества кои едноставно се радуваат на својата извонредна убавина.

„Запознајте ја Феј! Ова е најслаткото маче со 25 прсти и без опашка“.

„Поздравете ја мојата нова пријателка Холи. Таа е роден глува и со хетерохромија и ја сакам секоја мала совршена несовршеност во неа“.

„Хрчакот е роден без крзно, па му сплетов џемпер.“

Хаска како лисица.

Мојата мачка има витилиго и изгледа како случајно влегла во кофа со бела боја.

Маче со шепи кои личат на човечки раце.

„Оваа мачка има пустински змиски очи“.

„Тој има усни.“

Природата ја наградила оваа птица со прекрасна фризура.“

Овој гулаб има 40 пердуви на опашката.

Бела врана.

„Моето маче има дополнителна шепа.“

Куче со чаталест нос.

Мачка со Даунов синдром.

Од научна гледна точка, мачките немаат Даунов синдром бидејќи имаат само 19 пара хромозоми, а не 23 како кај луѓето. Но, животните може да имаат трисомија (имаат 3 хомологни хромозоми наместо два), што е слично на симптомите на Даунов синдром кај луѓето. Ова е причината зошто овој синдром понекогаш се припишува на мачки со генетски мутации, бидејќи звучи поразбирливо од трисомијата.

Оваа сосема несовршена убавица со 3 нозе.

Имаме нов член во семејството. Ни рекоа дека таа е несовршена поради нејзиниот јазик, но таа е најслатката девојка.

Што мислиш?

12 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

21 Фотографии што докажуваат дека можете да создадете ремек-дело без професионална опрема

7 Урнебесни вицови за успешен почеток на работната недела