во ,

16 Фотографии на кои познатите личности се во нивниот природен изглед

Реклама

Шминката е дел од секојдневниот живот на многу дами. Сепак, заедно со зајакнувањето на самодовербата, секојдневната шминка нè прави помалку да ги сакаме нашите сопствени некорегирани карактеристики. На пример, една студија покажа дека носењето помалку шминка доведува до повисоки нивоа на анксиозност и во формални и во неформални ситуации. Така, иако играњето со козметика е забавно, треба да го прифатиме начинот на кој всушност изгледаат нашите лица.

1. Гал Гадот

2. Деми Ловато

3. Алиса Милано

4. Кејт Хадсон

5. Џенифер Гарнер

6. Адел

7. Џиџи Хадид

8. Ева Лонгорија

9. Кејт Бекинсејл

10 Салма Хајек

11. Џесика Бил

12. Хајди Клум

13. Кери Андервуд

14. Мишел Фајфер

15. Џенифер Лопез

16. Лана Дел Реј


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Фотографии кои покажуваат што луѓето ширум светот обично јадат за ручек

15 Урнебесни восочни фигури на познати личности кои не личат на вистинската личност