во ,

16 Фотографии од домашни миленици кои ќе ви го разубават денот

Изборот помеѓу мачки и кучиња може да открие многу за вашата личност, според студијата на Универзитетот во Тексас во Остин. Луѓето со кучиња имаат тенденција да бидат повеќе самодисциплинирани, организирани и имаат силно чувство за должност, додека луѓето со мачки можат да бидат љубопитни, креативни и неконвенционални.

1. „Вистинската љубов не познава огради“.

2. „Заспа додека и помагаше на жена ми со сложувалката“.


3. „Тимбер седи на масата поради шлагот“.

4. „По долгиот ден на факултет, Дејзи мораше да дреме“.

5. „Тие всушност се караат меѓу себе 23 часа на ден. Беше момент на гордост да ги фатам така“.

6. „Најдобриот ден“.

7. „Заспаниот Бигл“.

8. „Тој секогаш ги сака своите утрински прегратки“.

9. „Бандата со нетрпение ја чека вечерата“.

10. „Доли спие вака“.

11. „Една од моите омилени слики што сум ги направил – им реков да се насмеат и сите го направија тоа“.

12. „Поздравете го моето мало момче“.

13. „Да оставиме сè на страна“.

14. „Куче кое ја гледа својата работа и ужива во своето омилено шоу“.

15. „Уморен сум од зимата“.

16. „Мрази кога си заминуваме“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

23 Работи кои се типични само за Балканците

Имам тежок ден, те молам прво да ја слушнам добрата вест…