во ,

17 фотографии кои се толку надреални што мора да ги погледнете (барем) два пати

Моника Карваљо е фотографка која моментално живее и работи во Берлин, а позната е по комбинирањето на фотографии од своите бројни патувања со детали од секојдневниот живот. Резултатот е неверојатен – погледнете!

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Магични фотографии во кои уметник комбинира животни, природа и луѓе

7 Неверојатни факти кои ќе ве изненадат повеќе од било кој документарец