во , ,

18 Луѓе кои случајно направиле фотографија достојна да биде урамена

Да се направи убава и што е најважно успешна фотографија не е лесна задача. Понекогаш, дури и од стотина фотографии, можно е да нема ниту една соодветна. Но, ова правило не важи за оние фотографии кои се направени набрзина и буквално го овековечиле точниот момент. Толку точно што понекогаш не знаете како да реагирате.

„Кога го склопувате вашето куче, точно следете ги упатствата за да избегнете вакви катастрофи.“

Обидете се да ги ресетирате поставките користејќи ја фразата „Прошетка!“ Системот ќе се рестартира и правилно ќе се состави на влезната врата.


„Ја изгубив трката во песок од брат ми“

„Едно шише со вода експлодира и замрзна во преградата за фрижидер.“

„Мојата мачка и еленот што шета покрај куќата се сретнаа и се гледаа околу 5 минути.“

Еве го, совршениот момент

„Гулабот што ја уништи сликата“

„Ова е случајна слика што ја направив со мојот телефон“.

„Сакав да го сликам виножитото, но во истиот момент удри гром“

„Фирентински класик: изгрејсонце пред базиликата Санта Марија дел Фиоре“

„Помина еден месец од моето патување во Исланд и веќе ми недостига“

Со овој совршен модел можете да патувате насекаде

„Облаците висат над мојот универзитет“

Изгледа дека ова маче обожава да позира.

Шармантен неочекуван гостин

Ве молиме насмевка

„Игрит сакаше да стои на задните нозе како грмушка уште од првиот ден и тоа изгледа преслатко“.

Молња над кањонот Ред Рок во Невада

Оваа мачка е јасно подготвена за нешто

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ајде сега кажи ми колку си имала пред мене?

Како се промениле младоженците од 17 земји во изминатите 100 години