во , , ,

18 Стари работи кои изгледаат како нови и после половина век

Многумина од нас имаат предмети во нашите домови што им припаѓале на нашите баби и дедовци. Некои предмети се целосно истрошени, а други изгледаат како нови. Но, секоја година има се помалку такви предмети, а нивната вредност само се зголемува.

„Пред 115 години во оваа лулка спиеше дедо ми, потоа јас и татко ми. Сега моето бебе спие во него“.

„Мама ја користи оваа торба за подарок веќе 41 години.”

„Еве една дрвена столица. Ми беше дадена на 5 години за полесно да ги мијам забите. Сега имам 28. Сега ја користам вака“

„3 генерации – еден фустан. Баба во 1964 година, мама во 1991 година, јас во 2017 година.”

„Старите часовници на дедо ми. Левиот му го дадоа во 1939 година, а десниот во 1964 година. Често ги носам и сè уште работат одлично“.

Екстремно скапа медицинска лабораторија ја има најновата опрема и овој… држач за лента од 1960-тите и 1970-тите.

„Бабината тава од 1940-тите, која и беше дадена за нејзината свадба. Ја користам постојано“.

Фрижидер од 1920-1930. Добро си служи неколку децении.

„Го користам овој чешел секој ден веќе 20 години и се уште е во одлична форма.”

„Моите родители го добија овој миксер во 1981 година како свадбен подарок. Сè уште правам појадок со него секое утро“.

„Motorola Razr. Купен 2006 година.”

„Овој сад е во нашето семејство од 1850 година.”

„Столот на баба и дедо. 1920-1930 година“.

„Ги реставрирав гредите во темелите на куќата. Го најдов ова. 1664, 15 септември“.

„Мојот Rolex Oyster Perpetual е направен во 1970 година. Сè уште работи одлично – 50 години подоцна“.

„Дедо ми даде мандолина. Произведена е во 19 век“.

Waffle од 1920. Работи беспрекорно.

„Мојот 60-годишен швајцарски ранец.”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Креативни луѓе кои не сакаат зимата да исчезне и се забавуваат на свој начин

Како изгледале 17 познати личности на почетокот на 2010-те VS. Денес