во , ,

18 Фотографии кои докажуваат дека нашите миленици се секогаш покрај нас

Секој сопственик на домашно милениче разбира зошто животните се најдобри пријатели. Тие не опсипуваат со безусловна љубов, па дури и ни помагаат да го подобриме нашето физичко, ментално и емоционално здравје. Плус, нивните златни срца не се резервирани само за луѓето – тие се и одлични пријатели за нивните четириножни пријатели.

1. „Татко ми и моето куче Кирби водат важна дискусија“.

2. „Станаа најдобри пријатели во моментот кога се запознаа“.

Реклама

3. „Тие се неразделни откако мојата сопруга остана бремена. Денес е терминот за породување на жена ми. Мислам дека нашата мачка знае“.

4. „Почнувам да мислам дека тој навистина мисли дека моето куче е неговата мајка…“

5. „Понекогаш моето куче ме губи од вид во паркот. Ова е акциона снимка од неговата возбуда откако ме забележа и трчаше“.

6. „Оваа мачка секој ден се качува на дрвото за да се поздрави со домашната мачка“.

7. „Многу среќно кученце“.

8. „Оваа мачка од моето соседство секогаш го штити својот мал пријател“.

9. „Хиг седи на моите скали, се додека не ја отворам вратата и не го поздравам. Освен тоа, Хиг не е мое куче“.

10. „Еден пријател ме праша дали можам да посвојам маче скитник, но моето куче го направи посвојувањето“.

11. „Имаше гром и се исплаши па се сокри во плакарот со Чармандер“.

12. „Бидејќи јас и мојата сопруга неодамна добивме бебе, нашето куче носи плишано мече насекаде како да е негово бебе“.

13. „Тоа е Pixar, тој изгледа знае кога сум тажен и прави нешто глупо за да ме насмее“.

14. „Моето маче имаше операција пред неколку дена, а моето куче одбива да ја остави додека не закрепне“.

15. „Го спасивме Дикси пред нешто повеќе од еден месец. Таа насмевка кажува се“.

16. „Денес го искарав моето маче дека е непослушно. 5 минути подоцна, го затекнав моето друго маче како го теши и лукаво ме гледа“.

17. „Кучето во задниот дел неодамна имаше операција, а она напред нема да го остави додека оздрави“.

18. „Мојот стоматолог има терапевтско куче кое се гушка со тебе додека си таму. Запознајте го Rocket!“


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Докази дека бременоста предизвикува трогателни постапки

19 Докази дека живееме на уникатна планета