во , , ,

19 Луѓе дефинитивно го изгубиле апетитот откако ја добиле нарачката

Понекогаш луѓето нарачуваат храна затоа што немаат време да готват. А понекогаш само сакаат да се препуштат на нешто вкусно во кафана или ресторан. Но често се случува храната да не е толку вкусна како што ја замислувале.

„Чекав 1,5 час за софистицирано место и го добив ова“.

  • Моето куче ќе се радува и ќе го гледа со огромните кучешки очи, но да се плати за тоа… не, благодарам.
  • Итно треба да го дознаам името на ова јадење за да никогаш да не го порачам.

Ова е од менито за возрасни.

„Денешната специјална понуда е половина авокадо со сол, послужено како гуакамола.

„Добив 4 бесплатни парчиња чипс на камен со моите пијалоци.”

„Каменот беше валкан, внатрешноста не беше добро исчистена. Бев многу гладен и ги изедов. Чипсот беше бесплатен со пијалоците, но не донесоа повеќе со другите нарачки.

Шлагот се сервира во цедалка.

  • Ова веројатно е направено за да се јаде што е можно побрзо и да се ослободи масата за другите посетители.

Суровиот рак од Камчатка се служи на ограда од гранчиња.

„Прженото јајце ми го сервираа на перница. Па, барем е вкусно“.

Ништо не ја потврдува софистицираноста на кујната како 3 полнети јајца послужени на вага и камен.

Еве како ги служеа сосовите за чипс.

  • Еве како изгледа мојата даска за сечење кога ќе завршам со готвењето.

„Разбирам дека тоа е ски-центар, но сепак.

Нарачав веганска пица и еве што добив.

„На менито јадењето се викаше „печен сендвич со свинско месо“. Разбрано. Но, не разбирам зошто тогаш мораа да се занимаваат со лебчето“.

„Нарачав ладен чај и го добив ова… што и да е”

Пикачу Бургер во локален ресторан. Очекување и реалност.

  • Некој очигледно има егзистенцијална криза, или Пикачу, или кој и да ја направил оваа плескавица.

„Ви претставуваме макарони со сирење.”

Локалниот супермаркет решил да биде малку креативен.

„Нарачавме тестенини со бел сос и еве што добивме. Покрај тоа, садот беше ладен и без вкус “.

„Нарачав крофна со крем путер… Ви благодарам“.

„Мојата пица со киви пристигна.“

  • Овде најмалку ме загрижува кивито.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 Докази дека сите животни можат да бидат пријатели едни со други

Кај беше цела вечер?