во , ,

20 Неочекувани кадри кои денеска успеаја да не изненадат

Колку често се среќаваме со појави кои не можеме да ги објасниме! Денес е се потешко да се изненадите од нешто необично, но ваквите случаи не се ретки, а јасен доказ за тоа е оваа колекција.

„Дечки, знаете ли што има во водата?!

„Веројатно бриозои или цијанобактерии.


„Ги најдов овие јасни, тубести, желести работи на плажата. Тие изгледаат како јајца од лигњи“

Во 2007 година, 80-метарска лигња беше откриена на нафтена платформа на 321 км од брегот на Хјустон

„Чекав 33 часа за да ја фотографирам планетарната маглина во соѕвездието Делфин.“

„На крајот бев во потесниот избор за Астрономски фотограф на годината“.

Исклучително редок сферичен облак

Природата секогаш наоѓа излез

Како некој да фрлил џиновски чаршаф врз куќите

„Карпестите формации на островот Стафа ми го поматија умот“.

„Стафа“ значи „столбови“ на старонордискиот викиншки јазик.

„Денес станав во 3:30 за да ги фатам првите сончеви зраци на гејзерот „Строккур“ на Исланд.

„Мали черепи останаа од прерасцветувањето на моето цвеќе“.

Торнадо и виножито во еден кадар

Молња во вулканска ерупција. Ова се нарекува „бура со грмотевици“

Местото каде што се спојуваат зелените полиња, жолтата река, црната плажа и синото море

Водата во реката е жолта поради сулфурот.

Ледена пештера во Исланд

„Капка дожд падна врз мојот фотоапарат додека фотографирав невреме.

Светулки ноќе во шумата во близина на Нагано

Снежни наноси создадени од ветрот

Може да има изненадувања и на средината на теренот

Облаци кои се чини дека излегле од под четката на импресионист

Секое лето во пустината Невада, илјадници луѓе се собираат на фестивалот Burning Man


За 9 дена тие градат уникатен град составен од безброј надреални градби.

Леќестите облаци изгледаат како сладолед во корнет


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како да препознаете типичен Балканец?

14 Познати личности кои не се двоумат да објават слики без филтри и шминка