во , ,

20 Фотографии кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ве трогнат денес

Многу научници велат дека луѓето денес станале посебични и невнимателни од кога било досега. Затоа им е тешко да се грижат за другите и да имаат чувства кон нив. Сепак, од витално значење за општеството е луѓето да се грижат еден за друг и да се концентрираат на нешто друго освен на нивниот мал свет.

1. „Слонче кое ја држи за рака својата негователка“.

2. „Мојот сопруг за прв пат ги држи нашите идентични близнаци заедно. Денеска имаат еден месец“.

3. “Конечно ја погодивме тежината!”

4. „Мојот венчален прстен на раката на ќерка ми (793 грама) – родена во 26 недела“.

5. „Бездомник во Лас Вегас кој го носи своето куче на грб каде и да оди“.

6. „Моето кученце почина од рак и мојата мачка е тажна за него“

7. „На мојата сопруга и беше дијагностициран рак на дојка во 7-ми месец од бременоста, почна со хемотерапија пред 7 недели и рано утрово роди здраво машко бебе!“

8. „Барем не сите мразат снег“

9. „Нашиот голден има терминален лимфом и вчера беше лош ден за него. Вака ги најдов“.

10. „Најдов зајаче и моето куче сака да го чуваме“.

11. „Мојот син го теши својот најдобар пријател на ветеринар“.

12. „Нашиот син конечно се враќа дома откако помина еден месец на одделот за интензивна нега откако се роди.

13. „Мама и моето добро момче се збогуваат – кучешката љубов е толку чиста“.

14. „Ова куче сака постојано да ја држи раката на својот сопственик. Можете да го погалите и веднаш потоа ќе се врати кај сопственикот за да го замоли да го држи за рака“.

15. „Ова е мојата сопруга и уште 5 жени кои исто така ги загубија своите бебиња во третиот триместар“.

16. “Прва ноќ дома со бебе – помогни ми!”

17. „Мајка ми дозна дека може да ми донира и ми даде бубрег. Во моите очи нема поголем херој“.

18. „Нашата мачка имаше тежок ден и дојде кај мојот пријател за утеха“.

19. „Мојата предвремено родена ќерка првпат ме држи за прст на 9 дена“.

20. „Изгледот на лицето на оваа фока“.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Побегнале Перо и Блажо во Германија….

Бизнисмен влегол во банка во Њујорк и побарал заем од 5.000 долари за двонеделен службен пат на Филипини…