во , , ,

20 Тетоважи што се толку катастрофални што луѓето не можат да престанат да ги тетовираат

Овој Бразилски уметник има просперитетна работа која полека станува тренд. Тој со своите смешни и глупи цртежи ги привлекува луѓето да се тетовираат. Понекогаш уметноста не мора да одговара на нашите вообичаени критериуми за “добро” за да биде прифатена од одредени кругови.

Што мислиш?

3 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Господ вика Американец, Русин и Македонец кај него на разговор, да ги опомени за последен пат…

25 Стари луѓе кои ти порачуваат “Вежбај пи*да ти матер!”