во , ,

21 Фотографии од мајстори чиј талент се гледа од вселената


Низ светот има мајстори и занаетчии, од чии раце потекнуваат уникатни уметнички дела. Понекогаш ни се чини дека овие луѓе имаат дарба и обичен човек никогаш нема да достигне такво ниво. Но, честопати немаме поим колку часови напорна работа и вежбање стојат зад предметите што привлекуваат внимание.

„Насликав пица со маслени бои.“

„Помошникот му помогна на тато да ги направи плочките. Сега тој е загрижен дали се покажа добро“.

„Направив брошеви за Денот на вљубените.“

„Еве ја мојата сува роза. Ја направив од полимерна глина“.


„Ајкула со вистински заби“.

„Кога ви се допадне некоја чаша“.

„Необичен накит со камења од Тифани“.

„Цела 2020 година везев божиќна декорација: навистина сакав елка целосно од мои играчки. Ги споделувам резултатите“.

„Имам пријателка кој сака сукуленти, но за жал, тоа не е обострано. Затоа решив да ги направам за неа“.

„Ја направив оваа обетка со кучешки шепи од сребрен послужавник“.

„Мојата сопруга не верува дека нејзиниот рачно изработен божиќен венец е нешто посебно. Не се согласувам и сакам да го видите и вие“.

„Направив елек.“

„Девојка во водата“ од скапоцени камења и сребро.

Витраж “Златен час”.

„Извезав сателитски снимки од океанот.“

Рачен вез „Тигар“.

„Уникатна венчаница за уникатна невеста.“

„Урубери“ изработен од полимерна глина обложена со акрилни бои.

Вез „Ткајачи на животот“.

„Правам играчки за мачки врз основа на фотографии од нивните сопственици.“

„ЈПеколна чанта извезена со машина“.

Дали познавате луѓе со златни раце? Или можеби не ви пречи да направите нешто сами?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

25 Необични предмети од минатото кои го поставуваат природното прашање: „Што е ова?“

21 Докази дека Шведска има со што да не изненади