во , ,

21 Девојки чии обиди за разубавување тргнале во погрешна насока

Понекогаш вложувањето премногу труд не завршува како што сте планирале, особено кога станува збор за убавина. Девојките во продолжение можеби го дале најдоброто од себе со цел да се направат попривлечни, но некаде по пат направиле фатална грешка.

За среќа имале доволно храброст да ги споделат нивните урнебесни незгоди со целиот интернет.

Девојка искористила кеса од Walmart додека си ја избелувала косата.

Немојте да плачете после нанесен спреј за потемнување.

Изгледа дека маската за лице со куркума не е така лесна за отстранување.

Во возилото на некој таксист имало отпечаток од лице.

Што сакате, а што добивате:

Најубавиот маникир?

Кога сакате да додадете степени на косата.

Изгледа дека сребрената сенка не е најдобриот избор

„Нанесов спреј за потемнување и ја ставив мрежата за коса прениско и ова е прекрасниот резултат.“

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10-те најголеми скулптори што ја променија историјата на уметноста

10 Смешни илустрации кои ќе ви го поправат расипаниот ден