во , , ,

22 Стари играчки кои без проблем не враќаат во детството

За многу деца, нивните играчки не се само кукли, плишани мечиња или автомобили, туку вистински пријатели со кои можете да споделите и радост и тага.

Секако, кога ќе пораснеме, не си играме толку често со нив, но сепак го цениме времето поминато заедно и се препуштаме на пријатните спомени кога ќе се појават вакви спомени од минатото.

„Ова е Шерлок. Го имам од 5 години. Сега имам 21 година и да, сè уште спијам со него секоја вечер. Беше со мене сите овие години и животот го промени“.

Реклама

„Се пожалив на мајка ми дека Шарлок се повеќе изгледа износено. Ова е Шерлок 2! Таа го нарача преку Интернет за мене“.

„Куклата од детството на баба ми“.

„Кул автомобил од нашето детство“.

„Оваа играчка од детството ја чувам за ќерка ми. Еј, деца од 70-тите и 80-тите, дали некој се сеќава на тоа?

„Плишаното мече од моето детство по 18 години љубов – и истото ново го најдов денес во антикварница.“

„Мојот син со играчка од моето детство. Стара е веќе има 30 години! Ставив нови батерии и работеше.“

„Еве ги моите пријатели. Не ги менувам за ништо! Имам 36 години. Играчките се уште постари“.

„Најскапата и омилена играчка што ја имав како дете беше токму оваа.”

„Овој зајак е мојата емоционална поддршка. Има 17 години, го имам од раѓање и го носам со мене каде и да одам“.

„Стар кран што син ми го наследи од мене. Автомобил стар 35 години. Функционира. Ако го поправам и следната генерација ќе го користи“.

„Овде собрав некои стари работи. Уловени ретроспективи од пред 20 години. Мора да вреди богатство“

„Моето најстаро и најмладо кадифено зајаче. Мајка ми го направи тоа за мене кога имав една година “.

Кој се сеќава на оваа играчка?

„Излегува дека баба ми ја чувала мојата колекција играчки од Kinder Surprise! Помина толку многу време и боите се уште светли “.

Лево е мојата стара истрошена играчка, која е веќе 14 години, десно е новата.

„Го исчистив целото ѓубре и го најдов моето детство.“

„Детска перачка. Работи со клуч. Можете да истурите вода и има странично одводно црево.“

„Мојот омилен конструктор! Не знам колку генерации мои роднини играле со него пред мене, но бев среќен кога ми го дадоа“.

„Оваа мечка е стара повеќе од 40 години. Татко ми ми ја даде кога имав 1 година. Потоа и ја дадов на сестра ми да си игра. Потоа беше изгубен цели 15 долги години“.

„Тогаш мојата ќерка спиеше со него, а сега мојот син.“

„Ја исчистив шталата на баба ми и најдов богатство. Не сум ги видел 20 години“.

„Ова се 2 идентични плишани мечиња, само второто е гушкано 24 години по ред.“

“Маркетот. Го држам татко ми за рака. И одеднаш, зад стаклото на излогот со секакви нешта – таа, мојата прекрасна Маргарита! Во син комбинезон и со мрежа за коса. Ја сакав бесконечно!“


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

27 Примери кога Македонци причаат српски

15 Фотографии кои изгледаат како да се направени во друг универзум