во , ,

24 Брутални илустрации кои ги акцентираат проблемите на модерното општество

Алиреза Пакдел има една мисија – да посочи кои се проблемите во модерното општество и да го насочи вниманието на луѓето кон нив.

Вештиот артист преку илустрации ја прикажува суровата реалност и недостатоците на светот во кој живееме. Алиреза е роден во Иран, па добро е запознаен со проблемите кои треба да бидат решени на глобално ниво.

Супер Попуст -25%!

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кога кавгата во сообраќајот ќе ја премине границата… Реакцијата на оваа девојка стана вирална

Дадилка стана интернет сензација поради својот глас: Пее како принцеза од Дизниевите цртани филмови