во ,

24 Слатки миленици кои денеска успеаја да не насмеат

Во светот има околу 450 раси на кучиња. Некои од нив, како германскиот овчар, се многубројни и се наоѓаат низ целиот свет, додека други, како словачкиот овчар, се наоѓаат само во еден регион или земја. Сепак, сите кучиња имаат едно нешто заедничко: тие навистина можат да бидат добри пријатели и да не сакаат безусловно.

„Слегов долу и го фатив мојот германски овчар тежок 35 килограми како гледа анимација за ресторан. Никогаш не сум бил погорд на него“.

Хмм… Бокс на англиски значи кутија. Излезе дека сум боксер!“

Реклама

Насмевка наречена „О Боже, ти си дома!“

2-месечниот Оси за прв пат се враќа дома

Пред и откако и беше кажано дека е убава

Прецел ги нашол овие 2 топки под креветот. Изгледа многу горд на себе.

„Го најдов ова напуштено кученце во ров во близина на нашата фарма. Ни требаше куче чувар и сега е среќен затоа што има куќа и храна“.

Моето куче (лево) сака да поминува време во игротека за кучиња

Најубавото момче на светот


„Мојата девојка ме бакна во чело“

Г-дин Тенк е многу горд на својата нова фризура и вратоврска.

Нејзината прва насмевка по враќањето дома, победувајќи го ракот

„Па, кога ќе ми го дадеш тоа прекрасно парче јаболко?

Пуедо ужива во убавото време и присуството на целото семејство дома

Првиот „тизер“ откако го добивме од прифатилиштето

„Мојот пријател е болен и е во болница. Запознајте го Локи, неговиот доктор“

„Точно во 21.30 часот ги добива своите подароци пред спиење. 21:35 е и тој мисли дека сум заборавил“

Тој е секогаш насмеан

„Моето куче ја запозна својата сестра и сега не можам да кажам кој е кој“

Моето куче се насмевнува во сон

Доброто момче и неговите овци

Изгледа како да е среќен

„Таа насмевка ме натера да се стопам од емоции“

„Решивме да направиме неколку професионални фотографии од нашето куче“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Холивудски парови кои ни ја враќаат вербата во вечната љубов

Полициска патрола шета на улица. Гледаат некоја девојка и ја прибираат…