во

30 реалистични, сепак хумористични илустрации кои ќе ве замислат

Интернетот е луд за овие сатирични автобиографски илустрации создадени од Асаф Ханука, уметник од Тел Авив.

Овие провокативни илустрации зборуваат за родителството и модерното општество, со хумористична нота за да ги долови моментите.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Судриме се со колешката у ходнико…

Не се секирај сине…