во , ,

40 Мрачни стрипови за совршен завршеток на работната недела

Овие стрипови на младиот илустратор познат под псевдонимот Scribbly G се толку мрачни и имаат толку непредвидлив крај, што не можевме да замислиме подобра инспирација за почеток на работната недела.

Скролајте, споделете ги омилените стрипови со пријателите и чекајте да дојде петок.

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Меѓувреме земјоделците во Русија…

Џиновската сибирска дупка од 15 милијарди евра од каде се извлекувале тони дијаманти, а најголемиот имал генијално име