во , , ,

40 Реалистични верзии од популарните мемиња со животни

Нема човек на светот кој не сака да се насмее со квалитетна доза на мемиња, но дали сте се замислиле како би изгледале популарни мемиња со животни во реалниот свет?

Популарниот јапонски скулптор Meetissai го има одговорот на ова прашање. Тој изработува неверојатни мали фигури од познатите фотографии со животни кои се вртат на интернет.

Погледнете како изгледа сето тоа:

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мал’то Пере влева у спалната, и ги фаќа живи татко му…

Се возат во воз Влав и Црнец…