во , ,

50 Забавни илустрации во кои ќе се пронајдат сите мајки

Слатките и забавни илустрации на Алехандра Фаворети ќе допрат до срцето на секоја мајка.

Талентираната Аргентинка, која е мајка на девојче и живее во Буенос Аирес, илустрира моменти од мајчинството, а нејзината работа добива комплименти од илјадници лица од целиот свет.

„Сè што не можам да искажам со зборови, се обидувам да го искажам со цртање“ – вели Алехандра.

Погледнете ги нејзините цртежи за доењето, непреспаните ноќи, лудориите, но и бескрајната среќа и љубов, кои доаѓаат со мајчинството.

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Не ја пеглам косата”: 20 лаги што ги кажуваме на фризер

11 Љубовни илустрации кои ќе ги разберат само оние во долги, здрави и среќни врски