во , ,

50 Идеи како да ги искористите книгите како декорација за разубавување на домот

„Никогаш не може да имате премногу книги“ – ова е фраза која многу добро им е позната на љубителите на пишаниот збор.

Голем дел од библиофилите дома имаат мини библиотеки, по кои посегнуваат секојпат кога ќе посакаат да отпатуваат во некој нов свет.

Но, книгите не мора да бидат скриени во некое затворено катче, туку можат да ви послужат и како прекрасна декорација за вашиот дом.

Овој тренд за разубавување на домот со книги ги преплави Instagram и Pinterest.

Во продолжение погледнете фотографии и пронајдете инспирација како да ги поставите книгите, за домот да ви изгледа модерно.

Како подлога за вазна со цвеќе или украс на мала масичка

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Така ли се работи бе, ние струја немаме, а вие се расправате наместо да работите!

Жената се враќа од супермаркет со 10 пива, 2 шишиња вино, 1 вотка и 2 леба…