во , ,

60 Брутални илустрации кои ќе не нетераат да се запрашаме во каков всушност свет живееме

Италијанскиот илустратор Марко Мелграти е вистински раскажувач на чистата вистина. Тој може да ја согледа суштината на модерните социјални проблеми и да ги облече во фустанот на иронијата.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Неверојатни факти за Индија кои ќе ве натераат да зажалите што не сте ја се уште посетиле

Она кога играш со шифри…