во , , ,

7 Нови видови на пајаци кои изгледаат како скапоцени камења

Пајаците-пауни се познати по прекрасните екстравагантни задници на мажјаците и нивните шармантни танци за додворување. Овие пајаци ги има само во Австралија и иако се отровни, не се опасни за луѓето бидејќи ловат само мали муви и други мали инсекти.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Една жена се вцрвува само 5 пати во животот…

Жената ме исфрли од дома….