во , ,

7 Ситуации по кои ќе откриете дали е време за заеднички живот со партнерот

Дали уште раскинувате на секоја кавга или со разговор ги решавате проблемите? Дали партнерот е првата или последната личност со која споделувате важни новости? Како да дознаете дали е време за следен чекор и дали сте подготвени за заеднички живот?

Љубовните парови честопати се исправени пред голема животна дилема – дали е време да почнат да живеат заедно? И секако, додека сами не ја почувствувате потребата и додека не почувствувате како тоа изгледа, нема да бидете 100% сигурни, но сепак има начини како да проверите дали врската ви е на добар пат.

Во продолжение се прикажани неколку сценарија кои покажуваат дали сте или не сте подготвени. Ако во повеќето од нив се пронаоѓате во првиот случај, подобро почекајте.

Меѓусебно почитување на приватноста

Не постои некомфорност и срам од партнерот

Не бирате помеѓу партнер и пријатели

Проблемите се решаваат со разговор

Не им завидувате на сингл пријателите

Партнерот е првата личност на која кажувате добри (и лоши) вести

Го прифаќате партнерот каков што е и се навикнувате на меѓусебните навики

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Илустрации за тоа зошто постарата генерација никогаш нема да ја разбере „оваа чудна младина“

7 Хумористични постери за популарни атракции со негативни коментари од разочарани туристи