во ,

А, 500 евра дали ќе ми стигнат?

– Дедо Попе, ми умре мачката! Да ја опееш, а?

– Не бива, чедо! Само за луѓе е тука! Оди во протестантската црква, таму за пари сѐ ќе направат!

– А, 500 евра дали ќе ми стигнат?

– Абе ти, зошто не кажуваш дека мачето е крстено?

Видео на неделата

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Го прашуваат Итар Пејо, ќе има ли војна?

26 снаодливи луѓе за кои само небото е граница