во ,

А колку чини малку да поработи?

Поминале две дами, ставиле 5 евра, го кренале шеширот и погледнале.

Едната дама прашува:

– А колку чини малку да поработи?

Црногорецот одговара:

– Бегај таму, да сака да работи, не би просел.

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Македонец поминува низ едно грчко село и гледа свадба…

Слушам, ќерка ти ќе се мажи. Зетот каков е?