во , ,

Слушам, ќерка ти ќе се мажи. Зетот каков е?

Две пријателки:

– Слушам, ќерка ти ќе се мажи. Зетот каков е?

– Ооо, зетот е многу погоден. Ептен економичен, со една марула 8 ракии пие!

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

А колку чини малку да поработи?

50 Најзлобни градби во историјата на човештвото