во ,

Абе, што си таков во окото?

Цветко го прашува Трпе:

– Абе, што си таков во окото?

– Инфекција од мислење…

– Како бе од мислење?

– Епа така, мислев дека Трпана ќе ме промаши со пепељарата.

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Добар ден може ли да добијам една бакљава?

Овој дечко со женската…