во ,

Ее, да не че иаме гости вечер…

Кавадарчанец влева дома, и носе шест пакета пиво, шише ракија, три шишиња вино, два леба, и го прашуат:

-Ее, да не че иаме гости вечер…

-Не бе, оти…

-Ами шо толку леб си зел…

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

“А сега ќе ви покажам како работат безбедносните сензори…”

Татко на денот…