во , ,

Докторе, брзо дојдете во болница, мора итно да ја оперирате жена ми од слепо црево!

– Докторе, брзо дојдете во болница, мора итно да ја оперирате жена ми од слепо црево!

– Не грижете се! Пред две години ја оперирав жена ви од слепо црево. На човек не му се појавува слепо црево по втор пат!

– Да, но понекогаш на човек му се појавува втора жена…

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Абе со две женски сум на Водно доаѓај одма, те чекам кај втората платформа…

31 Најдепресивни мемиња во кои ќе се пронајде секој од нас