во , ,

Џиновкса риба сонце пронајдена на пуста плажа во Австралија

Двајца рибари случајно ја забележале рибата на пуста плажа во Јужна Австралија. Нејзината должина изнесува 2.5 метри и тежина од неколку стотици килограми.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 „Пред VS. Потоа“ слики од луѓе кои екстремно ги намалиле килограмите и ќе ве мотивираат и вас да го направите истото

10 Застарени и непотребни традиции од кои многу тешко да се откажеме