во ,

Група мажени жени биле на семинар со тема ”КОЛКУ ЉУБОВ ИМА У ВАШИОТ БРАК”…

Група мажени жени биле на семинар со тема:

”КОЛКУ ЉУБОВ ИМА У ВАШИОТ БРАК”

Тиа шо го држе семинарот ги прашуе:

-Колку од вас, си ги сакат мажјата…

Сите и кренале раците…

-А кога последен пат сте му рекле дека го сакате…

Некои рекле пред два дена, некои пред три недели, некои не се ни сеќавале…

-Ај сеа прат’те му СМС со текст ”ТЕ САКАМ СРЦЕ”, и почекајте го одговорот…

Еве некој од одговорите…

1. И ја тебе ( само едне ваков одговор стигнал)

2. Кој е тоа бре…

3. Болна ли си мори…

4. Ее па ли кол’та а ропна…

5. Ај не глуми, кажи колку пари ти требат…

6. Ако не ми кажиш за кој е ваа порака, некој че биде изнатепан…

7. Ако не престаниш даа пииш, че те оставам…

8. Шо направи сеа, виа пат не ти простуам…

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во одделението за итна медицинска помош влегува маж со забиена шајка во главата…

Трпано, што ќе направиш ако мажот те изневери?