во

Хороскоп за Октомври 2018

Октомври е месецот на љубовта. Речиси сите позначајни небесни случувања ќе бидат или во вага или во шкорпија, што значи дека нè очекуваат многу романтични моменти и интимни зближувања.

Младата месечина на 19 октомври носи љубовни почетоци кои ќе ни ги исполнат срцата со топлина.

Најсреќен ден за сите ќе биде 26 октомври, кога Сонцето и Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе се сретнат во шкорпија.

ШКОРПИИТЕ и ВАГИТЕ ќе почувствуваат најсилно позитивно влијание од новите движења на небесните тела.

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дневен хороскоп

Порнхуб