во

Излева Цецето на чаршијата со модрица на окото, и Перт’о а прашуе…

Излева Цецето на чаршијата со модрица на окото, и Перт’о а прашуе:

-Цецо мори, шо е ваа модрица…

-Ми застана оса на окото…

-Ууу, и те буцна ли…

-Не, тате а отепа со лопат’та.

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 од најопасните места на планетата Земјата поради луѓето

30 Луѓе кои се перфектни двојници на познатите цртани ликови