во , ,

Како да ги научиш децата што е добро а што не, кога…

Како да ги научиш децата што е добро а што не, кога:

– Тарзан шета гол!

– Пепелашка се враќа дома после полноќ!

– Бетмен вози со 400 км на час!

– Снежана спие со седумте џуџиња!

Ужас!

Што мислиш?

35 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 знаци типични за секој македонски студент

Делегација од Германија доаѓа на посета во една македонска фабрика…