во

30 илустрации кои ќе бе насмееат до солзи: Како изгледа животот на една мајка со мали деца

Норвежанката Лина Северинсен создаде нов илустриран серијал инспириран од нејзиниот живот како мајка на 6-месечниот Матијас и 3-годишната Маја.

Спиење во ист кревет! Единствениот начин НИЕ да се наспиеме.

Секогаш пред излегување од дома!

Бебето: „Не сакам да си играм со моите здодевни играчки. Го сакам твојот телефон!“

Упс, малите учат многу брзо.

Последното нешто што сакаш да го слушнеш по породувањето: „Кога треба да се породиш?“

[button color=”red” size=”big” link=”https://www.navalica.com/kako-izgleda-zivotot-na-edna-majka-so-mali-deca/2/” icon=”” target=”false”]Следна Страница – 2 -[/button]

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Очекувања VS. Реалност

И што сакаш ти од мене?