во

Како тоа петмина вративте во живот?

Избил пожар во едно болничко крило, па дошле пожарникарите и го изгаснале. Еден од пожарникарите му поднесува извештај на дежурниот лекар:

– Пожарот е успешно изгаснат, но имаше седум повредени. Им дадовме вештачко дишење и петмина ги вративме во живот. За другите двајца, за жал не можевме ништо да сториме.

Докторот само се фатил за главата и изустил:

– Како тоа петмина вративте во живот? Па Луѓе, вие гасевте пожар во мртовечницата…

Што мислиш?

2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Работи кои келнерите сакаат да престанете да ги правите

Ова се трите стадиуми на машката храброст…